82,000 تومان

در انبار موجود نمی باشد

این بازی جذاب، ارزان قیمت و سرگرم کننده یکی از محبوب ترین بازی های رومیزی جهان به حساب می آید و سالیانه رقابت های جهانی آن برگزار میگردد.
هدف نهایی در بازی اوتللو تصاحب حداکثر مهره ها (دیسک ها) ی حریف است.

شناسه محصول: 10796
موضوع

بازی رومیزی و BoardGame

رده سنی

8 سال به بالا , نوجوان و بزرگسال

تعداد بازیکن

1 , 2

معرفی بازی فکری اوتللو (ریورسی)

این بازی جذاب، ارزان قیمت و سرگرم کننده یکی از محبوب ترین بازی های رومیزی جهان به حساب می آید و سالیانه رقابت های جهانی آن برگزار میگردد.
هدف نهایی در بازی اوتللو تصاحب حداکثر مهره ها (دیسک ها) ی حریف است.

دستورالعمل کامل بازی اوتللو

بسیاری از صاحب نظران حوزه ی بازی های فکری ریشه های بازی اوتللو را متعلق به سال 1883 میدانند ولی این بازی در عصر حاضر در سال ۲۰۰۷ توسط گورو هاسگاوا ساخته شد و در همان سال های ابتدایی ساخت بازی، موفق به فروش ده ها میلیون نسخه از آن شد و به شهرت جهانی رسید. به علاوه، بازی اتللو به سرعت در رده ی بهترین بازی های فکری دنیا قرار گرفت. این بازی در ابعاد ابعاد ۸ در۸ و ۶ در ۶ ساخته شده و در دسترس می باشد.

بازی اتللو 8در8 یک صفحه ی شصت و چهار بخشی به همراه شصت و چهار مهره یکسان دارد. همچنین بازی 6در6 دارای 36 بخش و 36 مهره می باشد.

به این مهره ها دیسک هم گفته می شود. تمام دیسک ها دورنگ هستند. هر کدام از رنگ ها به یک بازیکن اختصاص داده می شود. بازیکنان به نوبت دیسک ها را روی صفحه قرار می دهند به گونه ای که رنگ انتخابی آنها رو به بالا باشد.

در رقابت اوتللو بازیکنان باید دیسک های حریف را محاصره کنند و پس از محاصره کردن دیسک های حریف ، آنها را به رنگ دیسک های خود در می آورد.
برای شروع بازی دو دیسک از هر رنگ بصورت ضربدری در مرکز صفحه قرار میگیرد و دیسک تیره شروع کننده بازی خواهد بود.

بازیکنان در صورتی مجاز به گذاشتن مهره داخل بازی هستند که بتوانند بوسیله آن مهره های حریف را محاصره کنند. در غیر این صورت نوبت خود را از دست میدهند.

روش تصاحب دیسک های حریف بسیار ساده است. تنها کافیست در ردیفهای افقی یا عمودی، دو طرف دیسک های حریف دو مهره خودتان را قرار دهید.
پایان بازی زمانی رقم میخورد که دیگر امکان محاصره مهره های هیچ بازیکنی وجود نداشته باشد و در این زمان تعداد دیسک ها شمارش شده و برنده مشخص می گردد.

قوانین بازی اتللو

• در صورتی که یکی از بازیکنان در نوبت خود، مکانی برای محاصره حریف پیدا نکند و توانایی محصور کردن حتی یک دیسک حریف را نداشته باشد؛ باید نوبت بازی را به حریف واگذار کند تا زمانی که امکان محصور کردن دیسک حریف برای او ایجاد شود.
• دیسک های جدید باید در محلی گذاشته شود که دیسک حریف محاصره شود.
• فقط حق تصاحب دیسک هایی را دارید که میان دیسک جدید شما و دیسک های قبلی موجود در صفحه محاصره شده باشند.
• محاصره می تواند به سه صورت افقی، عمودی، مورب و یا هر سه باشد.
• گاهی ممکن است بازی قبل از پر شدن همه ۶۴ قطعه به پایان برسد.

برنده بازی اتللو

در بازی اتتلو کسی برنده است که بیشترین مهره را در صفحه بازی داشته باشد.

امیدواریم که از انجام این بازی در جمع خانواده و دوستان خود لذت ببرید.