54,000 تومان

موجود در انبار

بازی نصف نصف به شما کمک میکنه که کسر‌های متعارف رو می‌شناسین. میتونین کسر‌های مساوی رو پیدا کنین و دو کسر رو مقایسه کنین. کسر‌های بزرگتر از واحد و کوچیکتر از واحد رو می‌شناسین. میتونین جمع و تفریق بعضی کسرهارو انجام بدین.

شناسه محصول: 10168
موضوع

کمک آموزشی

رده سنی

6 تا 8 سال , 8 سال به بالا

تعداد بازیکن

2 , 3 , 4

معرفی بازی کمک آموزشی نصف نصف – پومین

آموزش ریاضی به کودکان همیشه واسه پدر و مادر‌ها چالش برانگیز بوده و هست. طبق تحقیقات انجام شده بچه‌هایی که در سنین پایین‌تر روی مهارت ریاضیشون کار میشه و اموزش می‌بینن، در سنین نوجوونی و جوونی هم در درس ریاضی هم در درس‌های دیگه موفق ترن.

خلاقیت در تدریس در همه پایه‌های تحصیلی مهمه به خصوص در دبستان که دانش آموزا تازه وارد محیط‌های آموزشی شدن و نیازه برای این که با شوق و شور بیشتری به ادامه تحصیل فکر کنن از طرف مدرسه و محیط کلاس با جاذبه‌هایی مواجه بشن.

معلما و والدین می‌تونن با استفاده از روش‌های خلاقانه مانند اموزش ریاضی همراه با بازی به تدریس این درس بپردازن.

معرفی محصول

بچه‌های گل، شما داخل این جعبه‌ یه تخته وایت برد مغناطیسی دارین و ده تا نوار به رنگ سبز که به قسمت‌های مساوی تقسیم شدن. (میتونید با ماژیک وایت برد روی تخته بنویسین و پاک کنین).

اگه با این وسایلی که گفتم بازی کنین، چیز‌هایی که در ادامه می‌گم رو یاد می‌گیرین.

  • کسر‌های متعارف رو می‌شناسین. یعنی یاد می‌گیرین ⅓ و ⅔ و اینا یعنی چی.
  • میتونین کسر‌های مساوی رو پیدا کنین و دو کسر رو مقایسه کنین تا ببینین کدوم بزرگتره و کدوم کوچیک‌تر.
  • کسر‌های بزرگتر از واحد و کوچیکتر از واحد رو می‌شناسین.
  • نوارهارو که زیر هم قرار بدین می‌فهمین که چندتا یک چهارم میشه یک دوم، چندتا یک شیشم میشه یک سوم و…
  • میتونین جمع و تفریق بعضی کسرهارو انجام بدین.

روش بازی کمک آموزشی نصف نصف – پومین

صفحه وایت برد رو روبروی خودتون بذارین. از نواری که به ۴ قسمت تقسیم شده، دوقطعشو بردارین و کنار هم بذارین.

حالا طولی برابر با دوتا یک چهارم (دو چهارم) دارین که اگه اونو روی نواری که به دو قسمت تقسیم شده بذارید، معنای یک دوم رو متوجه می‌شین. اینجاست که‌ یه رابطه جمع کشف میشه —> یک چهارم بعلاوه‌ی یک چهارم میشه دوچهارم یا همون یک دوم.

بازی تفریق(منها) در کسر متعارف

به چند شکل می‌تونین بازی تفریق رو انجام بدین. ساده‌ترین کار، بریدن قطعه‌هایی از نوار و مقایسش با بقیه‌ی نواره.

شکل دیگه‌ی این تفریق اینجوریه که مثلاً نواری رو که با خط به ۵ قسمت تقسیم شده رو با قیچی برش بدین، بعد ۳ قطعه سمت راست رو روی صفحه وایت برد بچسبونین و دوتای دیگه هم سمت چپ. حالا با کسر‌های دوپنجم و سه پنجم آشنا بشین. در نهایت این تفریق رو روی وایت برد بنویسین: سه پنجم منهای دوپنجم مساویه با یک پنجم.

بازی جمع و تفریق، بزرگتر و کوچکتر از واحد

اگه شما دانش آموزای عزیز قطعه‌هایی از هر کدوم از نوارها رو قیچی کنین و در کنار قطعه‌ی کامل (یعنی ۱) بذارین به سادگی متوجه کسر بزرگتر از واحد می‌شین —-> یک بعلاوه‌ی یک چهارم مساوی هست با یک و یک چهارم.

حالا اگه برعکس جمع بخواین عمل تفریق رو با نتیجه کوچیکتر از واحد انجام بدین، باید یک چهارم رو از نواری که ۴ قسمت داره جدا کنین. در این حالت‌یه دونه قطعه یک چهارم دارین و‌یه دونه قطعه سه چهارم. در نهایت تفریق رو روی تخته وایت برد بنویسین—> یک منهای یک چهارم میشه سه چهارم.

اگه نیاز به تمرین بیشتر داشتین توصیه من به شما اینه که نوار‌های کاغذی رو به دلخواه برش بدین و به اندازه‌های مساوی تقسیمش کنین و با بریدنشون عملیات جمع و منهارو تکرار کنین.

امیدوارم بتونین از این بازی لذت ببرین و کسر‌های متعارف رو به طور کامل یاد بگیرین.