اونو دوبل 120 کارتی صادراتی بردیا (NO .97002)

105,000 تومان

ناموجود

این بازی در سال 1971 توسط آرایشگری اهل ایالت اوهایو آمریکا که علاقه ی شدیدی به بازی های Robbins Merle داشت اختراع شد این بازی در زبان ایتالیایی و اسپانیایی به معنای یک است که هدف بازی نیز رسیدن به تک کارت و نهایت استفاده از آن و برنده شدن است.

معرفی بازی اونو

این بازی در سال 1971 توسط آرایشگری اهل ایالت اوهایو آمریکا که علاقه ی شدیدی به بازی های Robbins Merle داشت اختراع شد این بازی در زبان ایتالیایی و اسپانیایی به معنای یک است که هدف بازی نیز رسیدن به تک کارت و نهایت استفاده از آن و برنده شدن است.

این بازی دارای 108 کارت است که شامل 19 کارت سبز، 19 کارت زرد، 19 کارت آبی و19 کارت قرمز که روی هر کدام از آن ها اعداد 1 تا 9 نوشته شده است.

سایر کارت ها:

هشت کارت draw، هشت کارت Reverse، هشت کارت skip به رنگ های آبی، قرمز، سبز و زرد، چهار کارت wild و چهار کارت wild draw

روش بازی اونو

بعد از بُر زدن کارت ها به هر بازیکن 7 کارت بدهید و مابقی را به عنوان انبار به پشت روی میز قرار دهید. سپس یکی از کارت های اضافی برگردانده شده و بازی از سمت راست کسی که کارت ها پخش کرده است شروع می شود.
دراین هنگام دو حالت رخ می دهد.

1. اگر کارت روی میز دارای عدد بود بازیکن باید از دسته کارت های خود کارتی را که همرنگ و یا هم شماره کارت پایین هست بیرون کشیده و روی کارت روی میز قرار دهد. اگر بازیکنی در نوبت بازی خود نتواند کارتی بر روی زمین بگذارد باید یک کارت از انبار بردارد و به کارت های خود اضافه کند. اگر آن کارت قابل بازی کردن باشد می تواند آن را بازی کند در غیر این صورت نوبت به نفر بعدی میرسد.

2. اگر سایر کارت ها که عدد ندارند رو شود حالت های زیر اتفاق می افتد.

• کارت draw (کشیدن): بازیکن باید دو کارت از انبار بردارد و نوبت به نفر بعد می رسد. از این کارت فقط زمانی می‏توان استفاده کرد که رنگ آن با رنگ زمین یکی باشد. همچنین اگر نفر اول در ابتدای بازی از این کارت استفاده کند باید دو کارت برداشته و نوبت به نفر بعد می رسد.

• کارت Reverse (برعکس) : جهت بازی برعکس میشود. فقط زمانی از این کارت می توان استفاده کرد که رنگ آن با رنگ کارت روی زمین یکی باشد.

• کارت skip (پریدن): نوبیت به نفر بعد می رسد. از این کارت هم می توان زمانی استفاده کرد که رنگ آن با رنگ کارت روی میز یکی باشد.

• کارت wild (وحشی): بازیکنی که این کارت را بر روی زمین قرار می دهد می تواند اعلام کند بازی با چه رنگی ادامه یابد. از این کارت در هر زمانی می توان استفاده کرد.

• کارت wild draw (کشیدن وحشی) : این کارت بهترین کارت بازی است که تاثیر مستقیمی روی نتیجه ی بازی دارد هر زمان این کارت توسط بازیکنی روی زمین گذاشته شود ضمن اینکه میتواند رنگ بازی را تغییر دهد، نفر بعدی نیز باید 4 کارت از انبار کارت ها بردارد. تنها زمانی میتوان از این کارت استفاده کرد که بازیکن نتواند با کارتهای دیگرش بازی. توجه داشته باشید که این کارت نمیتواند به عنوان کارت اول در شروع بازی روی زمین قرار گیرد و باید به دسته انبار برگردد و کارت دیگری جایگزین شود.

نکته مهم : اگر کسی 6 عدد از کارتهای خود را بازی کرد و فقط یک کارت برای او باقی ماند باید بلند بگوید “اونو”. اگر این کار را نکند و دیگران به او یادآوری کنند، مجبور است یک کارت از روی زمین بردارد.

برنده‌ی بازی اونو

در این بازی اولین کسی که کارت های خود را به پایان برساند برنده بازی است.

امیدواریم از انجام این بازی هیجان انگیز در جمع خانواده و دوستان خود لذت ببرید.