380,000 تومان

موجود در انبار

به بازی برگزیده قرن 21 خوش آمدید. بلاک آس چهار نفره ،یک بازی استراتژیک سرگرم کننده و منحصر به فرد که تنها در چند دقیقه میتونین یادش بگیرین.بلاک آس چهار نفره رو می توان کامل ترین شیوه یادگیری استراتژی به کودکان 5 سال به بالا دونست.

شناسه محصول: 10379
موضوع

استراتژیک , بازی رومیزی و BoardGame

رده سنی

8 سال به بالا , نوجوان و بزرگسال

تعداد بازیکن

2 , 3 , 4

سلام به همراهان گرامی فاز.

به بازی برگزیده قرن 21 خوش آمدید. بلاک آس چهار نفره ،یک بازی استراتژیک سرگرم کننده و منحصر به فرد که تنها در چند دقیقه میتونین یادش بگیرین.

معرفی بازی بلاک آس 4 نفره

بازی فکری بلاک آس (Blokus) برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ در فرانسه معرفی شد و تونست در مدت زمان کمی به شهرت جهانی دست پیدا کنه.بازی بلاک آس (Blokus)  توسط ریاضی دانی بنام Bernard Tavitian  اختراع و توسط کمپانی فرانسوی Sekkoia  تولید و منتشر شد.

برنارد قوانین بازی بلاک آس (Blokus) رو با تلفیق دو تئوری چهار رنگ Four color theorem، (فرضیه ای که نقشه نگارها از قرن پانزدهم باهاش آشنایی دارن) و تئوری استفاده شده در polyminos (قطعات مربعی بهم چسبیده) ابداع کرد.

این بازی استثنایی با کسب ۲۶ جایزه تونسته رتبه بهترین بازی از نظر دریافت تعداد جوایز در بین بازیهای دهه اخیر و طبیعتاً قرن ۲۱  رو به خودش اختصاص بده.
از بین جوایز دریافت شده می توان به جایزه  بهترین بازی فکری  (MENSA (Mensa Best Mind Game Award در سال ۲۰۰۳، “Grand Prix du Jouet” در فرانسه ، “Auswahliste au Spiel des Jahres” در آلمان ، “Best Game Award” در ژاپن،  “Best Strategy Game” در ایالات متحده، و ” Vuoden Peli” در سوئد اشاره کرد.

اونچه هیجان این بازی شناخته شده جهانی رو  از هر بازی چهار نفره دیگه ای بیشتر کرده قانون اصلی بازی هست که تماس مهره ها رو تنها به گوشه ها محدود کرده. بلاک آس چهار نفره رو می توان کامل ترین شیوه یادگیری استراتژی به کودکان 5 سال به بالا دونست. در ضمن این بازی رومیزی جذاب حدود 15 تا 30 دقیقه از وقتتون رو میگیره.

اهداف بازی بلاک آس 4 نفره

  • تقویت هوش سه بعدی
  • تقویت تمرکز
  • پرورش خلاقیت
  • پرورش مهارت تفکر استراتژیک

محتویات بازی بلاک آس 4 نفره

  • صفحه بازی متشکل از  400 مربع کوچک
  • چهار ست 21 عددی قطعات پلی مینو در 4 رنگ (قرمز – آبی – زرد – سبز)
  • دفترچه راهنمای کامل بازی به همراه نکات استراتژیک

شرح بازی بلاک آس 4 نفره

به هر کدام از 4 بازیکن یک ست 21 عددی از قطعات تعلق میگیره. سپس بر اساس قرعه کشی یا به انتخاب نفرات یک نفر بازی رو شروع میکنه. اولین مهره باید مربع گوشه سمت راست بازیکن رو پر کنه. بعد نفر دوم  اولین مهره خودش رو در صفحه بازی قرار میده. در ادامه، مهره ها باید طوری در صفحه جای بگیرن که مهره بعد با گوشه ی یکی از مربع های قطعه قبل تماس داشته باشه. بازیکن اجاره نداره که مهره خودش رو طوری در صفحه بگذاره که یکی از اضلاع مهره جدید با یکی از اضلاع مهره قبل خودش برخورد کنه.

هر بازیکن تلاش می کنه تا با انجام یک بازی استراتژیک، بیشترین تعداد قطعات خودش رو به گونه ای در صفحه جای بده که قلمرو حریف رو هم تصرف کنه.

برنده بلاک آس 4 نفره

کسی در بازی بلاک آس برنده هست که یا تمام قطعات خودش رو درون صفحه جا بده و یا در صورت قفل شدن صفحه کمترین تعداد مربع در قطعاتش باقی مونده باشه.

کالای مشابه:

بلاک آس 2 نفره